Решите: 270 * (68:24-1/3) * 3 1/4+3/5=?

+2
Ответы (1)
  1. 9 апреля, 14:44
    0
    270 * (68:24-1/3) * 3 1/4 + 3/5 =

    270 * (17/6-1/3) * 3 1/4 + 3/5 =

    270 * (17/6 - 2/6) * 3 1/4 + 3/5 =

    270 * (15/6) * 3 1/4 + 3/5 =

    270 * 15/6 * 13/4 + 3/5 =

    270 * 195/24 + 3/5 =

    270*195/24 + 3/5 =

    52650/24 + 3/5 =

    26325/12 + 3/5 =

    131625/60 + 36/60 = 131685/60 = 2193 45/60 = 2193 3/4