15 м - 8 дм=: 4 м-2 дм=: 15 м-5 дм=: 6 м-2 см=:

+2
Ответы (1)
  1. 3 ноября, 06:22
    0
    15 м=1500 см

    8 дм=80 см

    1500-80=1420 см=14 м 2 дм

    4 м=400 см

    2 дм=20 см

    400-20=380 см=3 м80 см

    15 м=1500 см

    5 дм=50 см

    1500-50=1450 см=14 м 5 дм

    6 м=600 см

    600-2=598 см=5 м 98 см