7/8: (0.75*14/15:1.2) =

+2
Ответы (1)
  1. 8 мая, 05:39
    0
    7/8 : (0,75 * 14/15 : 1,2) = 1,5

    1) 0,75 * 14/15 = 3/4 * 14/15 = 42/60 = 7/10 = 0,7

    2) 0,7 : 1,2 = 7/10 : 12/10 = 7/10 * 10/12 = 7/12

    3) 7/8 : 7/12 = 7/8 * 12/7 = 12/8 = 1 4/8 = 1 1/2 = 1,5