27*118+37*118-14 * (108+10) =

+5
Ответы (1)
  1. 26 октября, 00:02
    0
    27*118+37*118-14 * (108+10) = 5900

    1) 108+10=118

    2) 27*118=3186

    3) 37*118=4366

    4) 14*118=1652

    5) 3186+4366=7552

    6) 7552-1652=5900