22/23 - 18/28 + 5/23=?

+5
Ответы (1)
  1. 17 мая, 09:12
    0
    22/23-18/23+5/23=9/23

    8 7/9 + (7 5/9-4 4/9) = 8 7/9+3 1/9=11 8/9

    11 2/19 - (3 17/19+6 14/19) = 9/19

    1) 3 17/19+6 14/19=9 31/19=10 12/19

    2) 11 2/19 - 10 12/19=10 21/19-10 12/19=9/19