1 4/9*1 5/13-2 1/12*4/15

+5
Ответы (1)
  1. 1 апреля, 01:18
    0
    1) 1 4/9 • 1 5/13 = 13/9 • 18/13 = 2

    2) 2 1/2 • 4/15 = 5/2 • 4/15 = 2/3

    3) 2 - (2/3) = 1 1/3