1 З/5*2 4/7+2 4/7*1 1/10-2 7/10*1 4/7

+1
Ответы (1)
  1. 10 января, 02:25
    0
    1 3/5 * 2 4/7 + 2 4/7 * 1 1/10 - 1 7/10 * 1 4/7=4 19/70

    1) 1 3/5*2 4/7=8/5*18/7=144/35=4 4/35

    2) 2 4/7*1 1/10=18/7*11/10=198/70=99/35=2 29/35

    3) 1 7/10*1 4/7=17/10*11/7=187/70=2 47/70

    4) 4 4/35+2 29/35=6 33/35

    5) 6 33/35-2 47/70=6 66/70-2 47/70=4 19/70