А) 44 х+13 х-х=

б) 5 а*6b*20*4c=

b) 14 (6+y) =

+3
Ответы (1)
  1. 11 июня, 20:34
    0
    А) 44 х+13 х-х=56 х; б) 5 а*6b*20*4c=24000abc; c) 14 * (6+y) = 84+14y.