3 2/5 - (1 1/3+1 1/4) =

+2
Ответы (1)
  1. 30 ноября, 02:06
    0
    1) 1 1/3 + 1 1/4 = 1 4/12 + 1 3/12 + 2 7/12

    2) 3 2/5 - 2 7/12 = 3 24/60 - 2 35/60 = 2 84/60 - 2 35/60 = 49/60