8 + (-9) + (-7) ; - 3 + (-4) + (-5) + (-6) ; - 4+8 + (-9) + 3; 8 + (-10) + (-12) + 3;

+4
Ответы (1)
  1. 30 августа, 19:48
    0
    8-9-7 = - 1-7 = - 8

    -3-4-5-6 = - 7-5-6 = - 12-6 = - 18

    -4+8-9+3 = 4-9+3 = - 5+3 = - 2

    8-10-12+3 = - 2-12+3 = - 14+3 = - 11