0.8+0.2 / (1/15-1 1/12+9/20) =

+1
Ответы (1)
  1. 2 мая, 21:52
    0
    1) 1/15-1 1/12+9/20=1/15-13/12+9/20 = (1*4+13*5+9*3) / 60=96/60=8/5=1 ³/₅.

    2) 0,2*5/8=1/8.

    3) 0,8+1/8=0,8+0,125=0,925.

    Ответ: 0,925