Сравни дроби, сначала преобразовав их.

1) 6/8 u 15/20

2) 10/15 u 6/18

3) 17/42 u 13/28

4) 18/30 u 21/35

5) 25/36 u 19/24

+5
Ответы (1)
  1. 24 ноября, 11:04
    0
    1) 6/8 = 30/40; 15/20 = 45/60; 30 < 45; Ответ 6/8 < 15/20

    2) 10/15 = 60/90; 6/18 = 30/90; 60 > 30; Ответ 10/15 > 6/18

    3) 17/42 = 34/84; 13/28 = 39/84; 34 < 39; Ответ 17/42 < 13/28

    4) 18/30 = 126/210; 21/35 = 126/210; 126 = 126; Ответ 18/30 = 21/35

    5) 25/36 = 50/72; 19/24 = 57/72; 50 < 57; Ответ 25/36 < 19/24