Пример - 0,25 = - 25/100=-1/4

8,02=

-0,003=

7,205=

-1,04=

2,26=

3,5=

-0,75=

-8,125=

-5,05=

0,12=

16,16=

-0,001=

-0,17=

4,04=

50,75=

-4,25=

-0,03=

-4,45=

4,361=

+5
Ответы (1)
  1. 14 октября, 10:07
    0
    8,02 = 802/100=401/50

    -0,003 = - 3/1000

    7,205 = 7205/1000=1441/200

    -1,04 = - 104/100 = 26/25

    2,26 = 226/100 = 113/50

    3,5 = 35/10 = 7/2

    -0,75 = - 75/100=3/4

    -8,125 = - 8125/1000 = - 1625/200 = - 325/40 = - 65/8

    -5,05 = - 505/100 = - 101/50

    0,12 = 12/100 = 3/25

    16,16 = 1616/100 = 808/50=404/25

    -0,001 = - 1/1000

    -0,17 = - 17/100

    4,04 = 404/100 = 101/25

    50,75 = 5075/100 = 1015/20 = 203/4

    -4,25 = - 425/100 = - 17/4

    -0,03 = - 3/100

    -4,45 = - 445/100 = - 89/20

    4,361 = 4361/1000