0,5-2//7/8: (1//6+1//3/4) =

+4
Ответы (2)
  1. 9 января, 14:25
    0
    0.5-2 7/8: (1/6+1 3/4) =

    5/10-2 7/8: (2/12+1 9/12) =

    5/10-2 7/8:1 11/12=

    5/10-23/8:23/12=

    5/10-3/2=

    0.5-1.5=-1
  2. 9 января, 14:33
    0
    1) 1/6+1 3/4=1/6+7/4=23/12=1 11/12

    2) 2 7/8:23/12=23/8:23/12=23/8*12/23=3/2=1 1/2

    3) 0,5-1 1/2 = - 1