А) 1 1/2-1/6, б) 1 1/4-1/2, в) 1 1/5-1/4

+1
Ответы (1)
  1. 30 марта, 09:47
    0
    а)

    1 1/2 - 1/6 = 3/2 - 1/6 = 9/6 - 1/6 = 8/6 = 4/3 = 1 1/3,

    б)

    1 1/4 - 1/2 = 5/4 - 1/2 = 5/4 - 2/4 = 3/4,

    в)

    1 1/5 - 1/4 = 6/5 - 1/4 = 24/20 - 5/20 = 19/20