1) 2 4/5:0,7-1,8=

2) 6 3/4+1,2=

3) 3/5:0,25+0,6=

4) 1,6 х1/2+3,2=

5) 0,3 х1 4/5-0,24=

6) 0,8 х1 1/4+5,6=

+1
Ответы (1)
  1. 22 марта, 18:17
    0
    1) 2 4/5 / 0,7 - 1,8 = 2,8 / 0,7 - 1,8 = 4 - 1,8 = 2,2

    2) 6 3/4 + 1,2 = 6,75 + 1,2 = 7,95

    3) 3/5 / 0,25 + 0,6 = 0,6 / 0,25 + 0,6 = 0,15 + 0,6 = 0,75

    4) 1,6 * 1/2 + 3,2 = 1,6 * 0,5 + 3,2 = 0,8 + 3,2 = 4,0

    5) 0,3 * 1 4/5 - 0,24 = 0,3 * 1,8 - 0,24 = 0,54 - 0,24 = 0,30

    6) 0,8 * 1 1/4 + 5,6 = 0,8 * 1,25 + 5,6 = 1,0 + 5,6 = 6,6