16,2x - (3,7x+8,3) = 3,03

+5
Ответы (1)
  1. 14 мая, 20:51
    0
    16,2x - (3,7x+8,3) = 3,03

    16,2 х-3,7 х-8,3=3,03

    12,5 х=3,03+8,3

    12,5 х=11,33

    х=11,3/12,5

    х=0,9064