1) 0, 3 + (1, 7+2, 5)

2) (3, 8+6) + 4, 2

3) 12, 25 + (8+3, 75)

+5
Ответы (1)
  1. 25 мая, 07:17
    0
    1) 0,3 + (1,7 + 2,5) = (0,3 + 1,7) + 2,5 = 2 + 2,5 = 4,5

    2) (3,8 + 6) + 4,2 = (3,8 + 4,2) + 6 = 8 + 6 = 14

    3) 12,25 + (8 + 3,75) = (12,25 + 3,75) + 8 = 16 + 8 = 24