2,16:2 7/10+0,3*1 4/5

+2
Ответы (2)
  1. 19 июня, 20:29
    0
    2,16 : 2 7/10 = 2,16 : 2,7 = 0,8

    2) 0,3 • 1 4/5 = 0,3 • 1,8 = 0,54

    3) 0,8 + 0,54 = 1,34
  2. 19 июня, 20:57
    0
    2*7/10=14/10=1,4

    2,16:1,4=1,54

    1*4/5=4/5=0,8

    0,8+1=1,8

    0,3*0,8=0,24

    1,54+0,24=1,78