30 5/6 - (7 1/3+2 1/4) ∙4

+2
Ответы (1)
  1. 17 ноября, 12:22
    0
    30 5/6 - (7 1/3+2 1/4) ∙4=-7 1/2

    1) 7 1/3+2 1/4=9 (4+3) / 12=9 7/12

    2) 9 7/12*4=36+7/3=36+2 1/3=38 1/3

    3) 30 5/6-38 1/3 = - (38 1/3-30 5/6) = - 8 (2-5) / 6=-73/6=-7 1/2