4 х+3=х-9 2 х-19=8-х 42-х=2 х+9

3 х-7=2 х+3 7 х+3=3 х+27 20+3 х=4-х

+3
Ответы (1)
  1. 5 декабря, 08:37
    0
    1) 4x+3=x-9

    4x-x = - 9-3

    3x = - 12

    X = - 12:3

    Дальше почитаешь