7y-4 (3y+5) = 2-3 (4y-9)

+5
Ответы (2)
  1. 19 сентября, 01:41
    0
    7 у-12 у+20=2-12 у+18

    -5 у+12 у=0

    7 у=0

    у=0
  2. 19 сентября, 04:17
    0
    7y-4 (3y+5) = 2-3 (4y-9)

    7y-12y+20=2-12y-27

    7y-12y+12y=2-20-27

    7y=-45

    y=45:7

    y=6 3/7

    Ответ: 6 3/7