83-27+18 = 72-54:9•4 = 40+24:8+28 = 83 - (27+18) = (72-54) : 9•4 = (40+24) : 8+28 = 28: (7-1•3) =

+5
Ответы (1)
  1. 29 мая, 09:32
    0
    83 - 27 + 18 = 74

    72 - 54 : 9 * 4 = 48

    40 + 24 : 8 + 28 = 71

    83 - (27 + 18) = 38

    (72 - 54) : 9 * 4 = 8

    (40 + 24) : 8 + 28 = 36

    28 : (7 - 1 * 3) = 7