1) 2.9y-4 (1.2-y) = 5.4 (y+2) 2) 3/4x - (3/4-2x) = 1 1/2 + x

+1
Ответы (1)
  1. 13 февраля, 02:49
    0
    2.9y-4 (1.2-y) = 5.4 (y+2)

    2,9 у-4,8+4 у=5,4 у+10,8

    2,9 у+4 у-5,4 у=10,8+4,8

    1,5 у=15,6

    у=15,6:1,5

    у=10,4

    3/4x - (3/4-2x) = 1 1/2 + x

    3/4 х - 3/4 + 2 х = 3/2 + х

    3/4 х + 2 х - х = 3/2+3/4

    3/4 х + х = 6/4+3/4

    1 3/4 х = 9/4

    7/4 х = 9/4

    х = 9/4 : 7/4

    х = 9/4 * 4/7

    х = 9/7 = 1 1/7