0,8 х-3:0,3=0,6-8,4:-9

+1
Ответы (1)
  1. 9 марта, 14:33
    0
    0,8 Х-3/0,3=0,6-8,4/-9

    0,8 Х-10=0,6+2,8/3

    0,8 Х=10,6+2,8/3

    Х=10,6*8+2,8*8/3

    Х=84,8+22,4/3