1 ц1/5-1/4

1 ц1/6-1/5

1 ц1/9-1/6

1 ц1/8-5/6

+1
Ответы (1)
  1. 11 ноября, 13:37
    0
    1 1/5 - 1/4 = 6/5 - 1/4 = 24/20 - 5/20 = 19/20

    1 1/6 - 1/5 = 7/6 - 1/5 = 37/30 - 6/30 = 29/30

    1 1/9 - 1/6 = 10/9 - 1/6 = 20/18 - 3/18 = 17/18

    1 1/8 - 5/6 = 9/8 - 5/6 = 27/24 - 20/24 = 7/24