11 2/3: (-1 2/5) = - 2 2/9 : x

+5
Ответы (1)
  1. 13 августа, 16:12
    0
    11 2/3 : (-1 2/5) = - 2 2/9 : х

    х=-1 2/5 * (-2 2/9) : 11 2/3

    х=7/5 * 20/9 * 3/35

    х=4/15