7 13/11*11/16-3 9/14

+3
Ответы (2)
  1. 27 ноября, 05:23
    0
    7 13/11*11/16-3 9/14=1 5/14

    1) 90/11*11/16=5

    2) 5-3 9/14=1 5/14
  2. 27 ноября, 07:43
    0
    90/16-51/14=45/8-51/14=630/112-408/112=

    =222/112=111/56=1 55/56