5/9+1 5/78 (4 2/3-2 5/8) 1 3/4=

+1
Ответы (1)
  1. 10 апреля, 18:52
    0
    5/9+1 5/7 * (4 2/3-2 5/8) : 1 3/4 = 2 5/9

    1). 4 2/3-2 5/8 = 2 1/24

    2). 1 5/7*2 1/24 = 3 1/2

    3). 3 1/2:1 3/4 = 2

    4). 5/9+2 = 2 5/9