3 17/20 : (3 2/5 + 1 11/15)

+3
Ответы (2)
  1. 18 ноября, 07:43
    0
    3 17/20 : (3 2/5 + 1 11/15) = 3 17/20 : 5 2/15 = 3/4
  2. 18 ноября, 09:16
    0
    3 2/5+1 11/15=17/5+26/15=21/15+26/15=47/15

    3 17/20:47/15=77/20*15/47=231/188=1 43/188