А) 8,5 - 2 1/4 (6 - 3 1/3 : 2,5) =

б) (2 2/3 : 1,2 - 2) 6 3/4 - 5,5 =

+4
Ответы (1)
  1. 28 декабря, 15:46
    0
    А) 8.5 - 2 1/4 (6 - 3 1/3 : 2.5) =

    8.5 - 9/4 (6 - 4/3) =

    8.5 - 9/4 * 14/3 =

    8.5 - 10.5 = - 2

    б) (2 2/3 : 1.2 - 2) 6 3/4 - 5.5 =

    (20/9 - 2) * 6.75 - 5.5 =

    2/9 * 6.75 - 5.5 =

    1.5 - 5.5 = - 4