11/18 - 3/24 - (5/36 + 1/12)

+4
Ответы (1)
  1. 24 июля, 13:31
    0
    11/18-3/24 - (5/36+1/12) = - 1/3

    1) 5/36+3/36=8/36=4/9

    2) 11/18-3/24=44/72-9/72=36/72=9/18=1/2

    3) 1/2-4/9=2/18-8/18 = - (8/18-2/18) = - 6/18 = - 1/3