1) 6/7:3/5. 1 2/5

2) 11/23.3 2.7: 5 1/2

3) 1 1/8 (9 1/3:1 3/4

+3
Ответы (1)
  1. 2 июля, 20:21
    0
    1) 6/7:3/5*1 2/5=2

    6/7:3/5=6/7*5/3=2*5/7*1=10/7

    10/7*1 2/5=10/7*7/5=2*1/1*1=2/1=2

    2) 11/23*3 2/7:5 1/2=2/7

    11/23*3 2/7=11/23*23/7=11*1/1*7=11/7

    11/7:5 1/2=11/7:11/2=11/7*2/11=1*2/7*1=2/7

    3) 1 1/8 * (9 1/3:1 3/4) =

    9 1/3:1 3/4=28/3:7/4=28/3*4/7=4*4/3*1=16/3

    1 1/8*16/3=9/8*16/3=3*2/1*1=6/1=6