A) 3 1/5 + 2/5 = 3 3/5;

б) 5 + 1 1/7 =

в) 3 2/11 + 1 5/11 =

г) 4 7/13 + 1/13 =

е) 2 1/15 + 4 7/15 =

+5
Ответы (1)
  1. 28 декабря, 10:04
    0
    5+11/7=6 4/7

    32/11+15/11=47/11=4 3/11

    47/13+1/13=48/13=3 9/13

    21/15+47/15=68/15=4 8/15