2 1/6 - (7x-1 3/4y) + 2 1/4y

+5
Ответы (1)
  1. 18 ноября, 04:55
    0
    2 1/6 - (7 х-1 3/4 у) + 2 1/4 у=2 1/6 - 7 х+1 3/4 у+2 1/4 у=2 1/6 - 7 х+3 4/4 у=2 1/6 - 7 х+4 у