4 - (4 21/20-3,25) : 1 7/20

+3
Ответы (1)
  1. 29 сентября, 16:54
    0
    4 - (4 21/20-3,25) : 1 7/20=2 2/3

    1) 4 21/20-3,25=5,05-3,25=1,8

    2) 1,8:1 7/20=1,8:1,35=36/27=1 9/27=1 1/3

    3) 4-1 1/3=3 3/3-1 1/3=2 2/3