Вычислите, ответ запишите дес. дробями. 3 2/5 - 1 3/4) * 3 1/3 + 3/7 : 3 3/7 + 1/2

+5
Ответы (1)
  1. 28 августа, 08:54
    0
    (3 2:5 - 1 3:4) • 3 1:3 + 3:7 : 3 3:7 + 1:2=33,0518553

    1) 32:5=6,4

    2) 13:4=3,25

    3) 6,4-3,25=3,15

    4) 3,15•31=97,65

    5) 97,65:3=32,55

    6) 3:7=0,42857143

    7) 0,42857143:33=0,01298701

    8) 0,01298701:7=0,00185529

    9) 1:2=0,5

    10) 32,55+0,00185529=32,5518553

    11) 32,5518553+0,5=33,0518553