3.48 (y-7.5) - 1.78 (y+50) = 52.9 (25-y) - 2 (15+11.8y)

+1
Ответы (2)
  1. 10 июня, 19:30
    0
    3,48 у-1,78 у+52,9 у+23,6 у=1322,5-30+26,1+89

    78,2 у=1407,6

    у=18
  2. 10 июня, 20:17
    0
    3,48 у - 26,1 - 1,78 у - 89 = 1322,5-52,9 у - 30 - 23,6 у

    1,7 у - 115,1 = 1292,5 + 29,3 у

    1,7 у-29,3 у = 1292,5 + 115,1

    -27,6 у = 1407,6

    У = - 51