50 м * 25 м = 50 м * (20+5) м = ... 5

+1
Ответы (2)
  1. 28 октября, 16:19
    0
    50*25=1250

    1245+5=1250
  2. 28 октября, 17:47
    0
    50 м * 25 м = 50 м * (20+5) м =.50 м*20 м+50 м*5 м=1000 м+250 м=1250 м