3 5/6*15/23+15/28:4 2/7=

+1
Ответы (1)
  1. 11 ноября, 21:41
    0
    3 5/6*15/23+15/28:4 2/7=2 5/8 или 2,625

    1) 3 5/6*15/23 = 23/6*15/23 = 15/6 = 5/2 = 2 1/2

    2) 15/28:4 2/7 = 15/28:30/7 = 15/28*7/30 = 1/8

    3) 2 1/2+1/8 = 5/2+1/8=20/8+1/8=21/8 = 2 5/8 или 2,625