7/8 - (-3/10) =

11/12 - 17/18 =

-3/7 - 9/14=

+3
Ответы (1)
  1. 4 июля, 22:57
    0
    7/8 - (-3/10) = 7/8 + 3/10 = 35/40 + 12/40 = 47/40 = 1 7/40

    11/12 - 17/18 = 11/12 - 17/18 = 33/36 - 34/36 = - 1/36

    -3/7 - 9/14 = - 6/14 - 9/14 = - 15/14 = - 1 1/14