2 3/4 + 1 2/3; 8 3/5 + 1 2/3; 7/20 + 8 3/4; 12 5/6 + 4/15; 8 5/6 + 2 3/8; 1 4/5 + 3 11/30.

+3
Ответы (1)
  1. 25 апреля, 09:21
    0
    2 3/4 + 1 2/3;

    3+9/12+8/12=3+17/12=4 5/12;

    8 3/5 + 1 2/3;

    9 + 9/15+10/15=9+19/15=10 4/15;

    7/20 + 8 3/4;

    8+7/20+15/20=8+32/20=9 12/20 = 9,6;

    12 5/6 + 4/15;

    12+25/30+8/30=12+33/30=12,1;

    8 5/6 + 2 3/8;

    10+20/24+9/24 = 10 + 29/24=11 5/24;

    1 4/5 + 3 11/30

    4 + 24/30+11/30=4+35/30=5+1/6=5 1/6.