0,8+0,2: (7/15-1 1/12+9/20)

+5
Ответы (1)
  1. 4 июня, 23:44
    0
    0,8+0,2: (7/15-1 1/12+9/20)

    0.8+0.2: (7/15-13/12+9/20)

    0.8+0.2: (28/60-65/60+27/60)

    0.8+0.2: (-10/60)

    0.8+2/10: (-10/60)

    0.8+12/60: (-10/60)

    0.8+12/60 * (-60/10)

    0.8-6/5

    8/10-6/5 = 8/10-12/10=-4/10=-0.4