10 т2 ц-986 кг+4 т 3 ц 8 кг=

6 м 5 см-77 мм+4 дм 9 мм=

8 ч 12 мин+9 ч48 мин-15 ч 37 мин=

+5
Ответы (1)
  1. 5 августа, 11:54
    0
    1). 10 т 2 ц - 986 кг + 4 т 3 ц 8 кг = 10200 кг - 986 кг + 4308 кг = 9214 + 4308 = 13522 кг=13 т 5 ц 22 кг

    2). 8 ч 12 мин + 9 ч 48 мин - 15 ч 37 мин = 17 ч 60 мин - 15 ч 37 мин = 2 ч 23 мин

    3). 6 м 5 см - 77 мм + 4 дм 9 мм = 6005 мм - 77 мм + 409 мм = 5928 мм + 409 мм = 6337 мм = 6 м 33 см 7 мм