254 с - ... мин ... с. 3 дм в квадрате 6 см в квадрате - ... см в квадрате.

5008 кг - ... т ... кг. Помогите!

+4
Ответы (1)
  1. 22 февраля, 16:50
    0
    154 сек. = 154 розобьем на 60+60+4. Имеем 2 мин и 4 секунди

    3 дициметра и 6 см в квадрате = 3*10+6*6=30+36=66 см (1 дициметр = 10 см, 6*6 = 6 в квадрате)

    5008 кг = 5 т 8 кг