А) (64+72) : 8 = - : - + - : - = -

(36+81) : 9=4 - : - + - = -

(63+49) : 7 = - : - + - = -

(45+35) : 5 = - : - + - = -

б) (54+48) : 6 = - : - + - : - = -

(42+70) : 7 = - : - + - : - = -

(72+81) : 9 = - : - + - : - = -

(56+32) / / = 56/8+32/8=11

+1
Ответы (1)
  1. 16 января, 19:09
    0
    А) 64:8 + 72:8 = 8 + 9 = 17

    36:9 + 81:9 = 4 + 9 = 13

    63:7 + 49:7 = 9 + 7 = 16

    45:5 + 35:5 = 9 + 7 = 16

    б) 54:6 + 48:6 = 9 + 8 = 17

    42:7 + 70:7 = 6 + 10 = 16

    72:9 + 81:9 = 8 + 9 = 17