А) 2 1/2+1/6; б) 3 7/12+1/6; в) 5 1/5+3/10; г) 7 6/35+1/5.

+4
Ответы (1)
  1. 8 мая, 02:08
    0
    А) 2 1/2+1/6 = 2 3/6+1/6 = 2 4/6 = 2 2/3

    ; б) 3 7/12+1/6 = 3 7/12+2/12 = 3 9/12 = 3 3/4

    ; в) 5 1/5+3/10 = 5 2/10+3/10 = 5 5/10 = 5 1/2

    ; г) 7 6/35+1/5 = 7 6/35+7/35 = 7 13/35.