0,6 (y-3) - 1,5=0,5 (y-1)

+4
Ответы (1)
  1. 11 июня, 18:25
    0
    0,6 у-1,8-1,5=0,5 у-0,5

    0,6 у-0,5 у=-0,5+1,8+1,5

    0,1 у = 2,8

    у=28