2 2/5:2/3,

5/9:4 1/6,

5/6:3 1/3,

2 1/2:1 2/3,

3 1/2:1 3/4,

2 2/5:1 1/5,

5 2/5:1 1/9,

+3
Ответы (1)
  1. 11 декабря, 01:21
    0
    2 2/5:2/3 = 12/5 : 2/3 = 12/5 * 3/2 = 18/5 = 3 3/5 = 3,6

    5/9:4 1/6 = 5/9 : 25/6 = 5/9 * 6/25 = 2/15

    5/6:3 1/3 = 5/6 : 10/3 = 5/6 * 3/10 = 1/4 = 0,25

    2 1/2:1 2/3 = 5/2 : 5/3 = 5/2 * 3/5 = 3/2 = 1 1/2 = 1,5

    3 1/2:1 3/4 = 7/2 : 7/4 = 7/2 * 4/7 = 2

    2 2/5:1 1/5 = 12/5 : 6/5 = 12/5 * 5/6 = 2

    5 2/5:1 1/9 = 27/5 : 10/9 = 27/5 * 9/10 = 243/50 = 4,86