9 4/5:4 2/3+3 1/3:1 1/3

+5
Ответы (1)
  1. 28 мая, 14:05
    0
    9 4/5 / 4 2/3 + 3 1/3 / 1 1/3 = 49/5 / 14/3 + 10/3 / 4/3 = 147/70 + 5/2 = 147/70 + 175/70 = 322/70 = 23/5 = 4 3/5